
I söndags var jag och besökte skogen där min pappa bor - Ekhagen, Jönköping.
- Här är det stora ekar som dominerar. Och hasselsly i mängder. Stormarna har gått rätt hårt åt skogen på höjderna - så många träd ligger på backen.
- Parkerade bilen, gick ut. Tystnad. Inte ens fåglarna hördes. Inte undra på det - mitt första möte några meter från bilen...
- Aldrig får man vara ensam :-)
/Mats Andersson
Det var en rejäl best du har fångat! Kan bara ta och hålla med, ständigt dessa väsen! :-)
SvaraRadera/Niklas
oj, heisann,håper han tittet fram for å ønske deg velkommen til skogen hans, og ikke var så truende som han så ut til? :)
SvaraRaderaTrollen är med dig överallt när du är i skogen :)
SvaraRaderaFin bild!
Ha en fortsatt bra dag!
Spännande bild. Läskiga typer det finns i skogarna i Jönköpingstrakten.
SvaraRadera/Margareta
Jag ser något konstigt där i bilden, usch. Nu är jag glad att jag har två rejäla vakthundar så att jag vågar mig ut i mörkret/Lis
SvaraRaderaSpännande bild! Akta dig för trollen ;)
SvaraRaderaOjoj, riktigt läcker bild detta. Man blir nästan lite rädd för allt som finns "runt omkring" en :).
SvaraRaderaHei!
SvaraRaderaSpennende og godt! Du har stil! :9
Kjetil
Å Mats!! du må fortelle meg hvem denne Terje er, ble nyfiken jeg nå vet du...
SvaraRaderaUnderbar bild här Mats, din bild tog mig direkt till sagornas värld. En saga om drakar och demoner...-kalasbild tycker jag!
SvaraRaderaMorgan
Snyggt - som vanligt :)Sickna figurer du har runt omkring dig. Man får passa sig om man kommer i närheten ;)
SvaraRaderaSagan om ringen är det jag tänker på direkt när jag ser det här. Mycket vackert.
SvaraRadera//Lars U.
Riktig urtidskänsla över den här bilden. Dinosaurier, svavelångor, fukt och hetta.
SvaraRaderaEn verklig best! Man blir onekligen inspirerad av dina bilder. Tittar själv mer noggrant efter motiv som dessa när jag är ute i skogen och strövar.
SvaraRaderaTakk for hyggelig kommentar hos meg:) Du har spesille men vakre bilder. Jeg er stadig på jakt etter motiv men ender ofte opp med min favoritt... Major:)
SvaraRaderaNyt onsdagkvelden:)
hur hittade du min blogg? haha, bara nyfiken, för du har kommenterat förut också har jag för mig :)
SvaraRaderaOj, finns det sådana figurer strax utanför husknuten? ;)
SvaraRaderaJag blir verkligen stimulerad av att se på dina bilder här på bloggen. Fantastiskt artisteri!!
SvaraRaderaHärlig figur du hittade, mycket bra bild med tilltalande mystik och känsla :-)
SvaraRadera/PJ